Nejčastěji kladené otázky

1. Kdy a kde se Uhelný muž 2018 uskuteční?

Odp.: V sobotu 9.6. 2018 v zatopeném uhelném dole Oprám u Varvažova.

2. Bude Uhelný muž 2018 závodem týmu?

Odp.: Bude. Pozměnili jsme pro Vás koncept závodu, ale týmový duch se z něj nevytrácí.

3. Jaké závody Vás v rámci Uhelného muže 2018 čekají?

Odp.: V letošním roce změří své síly týmy dvojic v těchto závodech:
  • Uhelný muž EXTREME
  • Uhelný muž AQUATLON
Obě dvě varianty jsou pro ženy a muže od 18 let věku. Každý závodník zodpovídá za svůj zdravotní stav, závodů se účastní na vlastní riziko a bere na vědomí, že veškeré zdravotní komplikace musí hlásit pořadateli závodu.

4. Co si mám představit pod závodem Uhelný muž EXTREME?

Odp.: Uhelný muž EXTREME je závod, kterého se účastní oba dva závodnící v týmu. Potom, co si oba disciplíny vyzkouší se přejde k samotnému měření. Ten výkon, který bude větší, rychlejší či delší bude zanesen do celkového hodnocení. Jednotlivé disciplíny plní oba dva závodníci, avšak není to podmínkou. Většina discipnín je však hodnocena jako součet obou výkonů. Pokud jeden nechce podstoupit měřitelný pokus, tak nemusí a automaticky je zaměřen pokus parťáka.

5. Co si mám představit pod závodem Uhelný muž AQUATPLON?

Odp: Závod AQUATLON se skládá ze dvou části.
  • palavecká - 200m
  • běžecká - 2,5km
Závod je postaven na štafetovém principu. Jeden z Vás se postaví na start plavecké části (200m) a po předávce se ten druhý vydá na část běžeckou okolo Oprámu (2,5km). Každý závodník bude mít za úkol absolvovat uvedené tratě s pytlíkem uhlí. Muži ponesou 2kg, ženy 1kg.

6. Jak je to se startovným a účastí na závodech?

Odp.: Závod EXTREME a hlavní závod AQUATLON budou mít své vlastní hodnocení a stupně vítězů. Není podmínkou se účastnit obou závodu, ale přihláška to umožňuje.

7. Jak budou vypadat masáže?

Odp.: Masáže si budete moci zaplatit společně s přihláškou na Uhelného muže 2018. Každý závodník, který si masáž zaplatí předem, bude mít přednost v rezervaci termínu. Rezervace bude probíhat v prostorách prezentace (V sobotu 9. 6. 2018 v čase 9:00 - 10:00 hod). Masáž bude trvat 20 minut a její cena bude 100 Kč. Vybrat si budete moci mezi masáží zad nebo masáží nohou. Věnovat se Vám bude profesionální tým masérů, který pro Vás sestaví David Cihlář.

8. Mohu si masáž doplatit na místě?

Odp.: Ano, i tato varianta bude možná. Masáž si mohou doplatit závodníci, kteří změní svůj názor a budou chtít služeb masérů využít, nebo i fanoušci. Tito zájemci budou moci využít neobsazených míst v časovém harmonogramu masáží po domluvě s organizátorem. Na masáže je nutné dorazit na čas. Posunutí či náhrada nebude z časových důvodů možná.

9. Myslíte i na děti?

Odp.: Ano, samozřejmě. Pro naše nejmenší bude připraven běžecký závod Uhelný mužík. Délka běhu bude přizpůsobena vzhledem k věku přihlášených závodníků. Ti budou po registraci rozděleni do jednolivých kategorii s odlišnou náročností a délkou.

10. Bude k dispozici zdravotní služba?

Odp.: Ano, v místě závodu bude po celou dobu přítomna zdravotní služba, která Vás v případě zranění ošetří. Je na každém závodníkovi, aby posoudil svůj zdravotní stav a své schopnosti.