Nejčastěji kladené otázky

1. Kdy a kde se Uhelný muž 2018 uskuteční?

Odp.: V sobotu 9.6. 2018 v zatopeném uhelném dole Oprám u Varvažova.

2. Bude Uhelný muž 2018 závodem týmu?

Odp.: Nebude, tento rok jsme pro Vás připravili změnu. Pro zjednodušení a Vaše větší pohodlí při přihlašování bude každý závodník startovat sám za sebe. Uhelného muže 2018 se můžete zúčastnit v partě přátel, navzájem se táhnout v plavecké a běžecké části a hecovat se při EXTREME disciplínách.

3. Jaké závody Vás v rámci Uhelného muže 2018 čekají?

Odp.: V letošním roce máte možnost si zamakat hned ve dvou závodech. Závodníci se mohou registrovat na dvě možnosti závodu: Obě dvě varianty jsou pro ženy a muže od 18let věku. Každý závodník zodpovídá za svůj zdravotní stav, závodů se účastní na vlastní riziko a bere na vědomí, že veškeré zdravotní komplikace musí hlásit pořadateli závodu.

4. Co si mám představit pod závodem Uhelný muž AQUATLON?

Odp.: Závod Uhelný muž bude rozdělen na dva úseky. Závodníci po absolvování Uhelného muže AQUATLON se mohou (avšak nemusí) zapojit do závodu EXTREME. Jejich přihlášení do závodu AQUATLON je zároveň i přihláškou do závodu EXTREME a neplatí žádný jiný startovný poplatek.

5. Co si mám představit pod závodem Uhelný muž EXTREME a kdo se ho může zúčastnit?

Odp.: Uhelný muž EXTREME je určen pro všechny závodníky, kteří se zúčastní Uhelného muže AQUATLON. Pokud se někdo z Vás nebude z jakýchkoliv důvodů cítit na závod AQUATLON, ale bude se chtít zúčastnit závodu EXTREME, tak vyplní samostatnou přihlášku a zaplatí registraci. (Více informací naleznete v záložce PŘIHLÁŠENÍ) Závod Uhelný muž EXTREME bude složen z šesti disciplín. Každý závodník závodí sám za sebe. V čase prezentace a po hlavním závodě si můžete jednotlivé soutěže vyzkoušet, potrénovat a poté si nechat změřit čas či obodovat skok u našich rozhodčích. Měřitelný bude vždy pouze jeden pokus.

6. Jak budou závody a disciplíny hodnoceny?

Odp.: Uhelný muž AQUATLON a Uhelný muž EXTREME budou hodnoceny zvlášť a oba dva závody budou mít své vlastní vyhlášení 1., 2. a 3. místa. V závodě Uhelný muž AQUATLON bude hodnocen celkový čas po absolvování plavecké a běžecké části. Pro zařazení do hodnocení je nutné odplavat a oběhnout daný úsek a to v plném rozsahu.Uhelný muž EXTREME bude složen z šesti soutěžních disciplín. Každá disciplína bude hodnocena zvlášť. Pro zařazení do celkového hodnocení musí závodník absolvovat všechny disciplíny. Pro ženy budou v silových disciplínách připravena břemena s přibližně 50% hmotností nežli pro muže.

7. Jak bude celý den vypadat?

Odp.: Ve 12 hodin odstartuje prezentace, kde si vyzvednete tašku s potřebnými informacemi. Ve 14 hodin odstartuje hlavní závod Uhelného muže 2018 (plavecká a běžecká část). V odpoledních hodinách bude následovat závod EXTREME, dětský závod, masáže a večerní program.

8. Jak budou vypadat masáže?

Odp.: Masáže si budete moci zaplatit společně s přihláškou na Uhelného muže 2018. Každý závodník, který si masáž zaplatí předem, bude mít přednost v rezervaci termínu. Rezervace bude probíhat v prostorách prezentace (V sobotu 9. 6. 2018 od 12:00 do 13:30). Masáž bude trvat 20 minut a její cena bude 100Kč. Vybrat si budete moci mezi masáží zad nebo masáží nohou. Věnovat se Vám bude profesionální tým masérů, který pro Vás sestaví David Cihlář.

9. Mohu si masáž doplatit na místě?

Odp.: Ano, i tato varianta bude možná. Masáž si mohou doplatit závodníci, kteří změní svůj názor a budou chtít služeb masérů využít, nebo i fanoušci. Tito zájemci budou moci využít neobsazených míst v časovém harmonogramu masáží po domluvě s organizátorem. Na masáže je nutné dorazit na čas. Posunutí či náhrada nebude z časových důvodů možná.

10. Myslíte i na děti?

Odp.: Ano, samozřejmě. Pro naše nejmenší bude připraven běžecký závod Uhelný mužík. Délka běhu bude přizpůsobena vzhledem k věku přihlášených závodníků. Ti budou po registraci rozděleni do jednolivých kategorii s odlišnou náročností a délkou.

11. Bude k dispozici zdravotní služba?

Odp.: Ano, v místě závodu bude po celou dobu přítomna zdravotní služba, která Vás v případě zranění ošetří. Je na každém závodníkovi, aby posoudil svůj zdravotní stav a své schopnosti.