UHELNÝ MUŽ Vám v roce 2018 přináší tyto závody:

Pro lepší organizaci a ušetření starostí s přihlašováním jsme upravili závod týmu na závod dvojic. Každý bude mít svého Buddyho, tak jako ho měli horníci v dolech. Bez něj závod nelze absolvovat. Je jen na Vás zda zvolíte variantu muž – muž, žena – muž nebo žena – žena. Tým přihlašuje jeden z Vás a do přihlášky vyplňuje jméno týmu, své jméno a jméno parťáka. Platbu provádíte též společně na účet Uhelného muže. Přihlášením se registrujete do sportovního klání dvojic v závodě EXTREME a v hlavním závodě - Aquatlon.

Závod EXTREME a hlavní závod AQUATLON budou mít své vlastní hodnocení a stupně vítězů. Není podmínkou se účastnit obou závodu, ale přihláška to umožňuje.

Závod je určen závodníkům od 18 let, vstupují do něj na vlastní nebezpečí a jsou si vědomi svého zdravotního stavu.

Uhelný muž 2018 bude obsahovat tyto závody:

Uhelný muž - EXTREME

První soutěžní klání proběhne na pláži a v jejím okolí. Těchto deset netradičních disciplín odstartuje celé sobotní klání dvojic, které prověří Vaši sílu, rychlost a především spolupráci. Závodu EXTREME se účastníte oba dva. Lepší výkon v týmu se poté započítá do celkového hodnocení. Vzhledem k tomu,že byl zúžen počet disciplín oproti loňským ročníkům, dostáváte tak možnost si je lépe vyzkoušet a i trochu natrénovat.

Disciplíny:
 • Bench Bodování: kdo víc zvedne.
 • Hod kládou Bodování: jak daleko hodíte.
 • Hod sekerou Bodování: hod na terč.
 • Kajak Bodování: jak ryhle objedete bojku.
 • Lezecká kláda Bodování: podle toho jak daleko vylezete.
 • Lukostřelba Bodování: součet zásahů na terči.
 • Paddleboard Bodování: čas za objetí bojky v páru na paddleboardu.
 • Skoky do vody na kole – kola budou k dispozici od pořadatele závodu. Bodování: podle skoku.
 • Skoky do vody z houpačky Bodování: podle skoku.
 • Výdrž pod vodou Bodování: čas výdrže pod vodou.
 • V kategorii EXTREME budou pro ženy připraveny břemena s menší hmotností.

Disciplíny je možné trénovat během dopoledne a části odpoledne. Dvojice si sami hlídají čas, aby stihli vlastní měření do 15:00 hod.

Boj o Uhelného muže - HLAVNÍ ZÁVOD

V odpoledních hodinách bude startovat aquatlonový závod, který zahrnuje plaveckou a běžeckou část. Závod je postaven na štafetovém principu. Jeden z Vás se postaví na start plavecké části (200 m) a po předávce se ten druhý vydá na část běžeckou okolo Oprámu (2,5 km). Obě dvě části prověří Vaše fyzické schopnosti, rychlost a obratnost v náročnějším terénu a ve vodě. Každý závodník bude mít za úkol absolvovat uvedené tratě s pytlíkem uhlí. Muži ponesou 2 kg, ženy 1 kg.

Plavecká trasa Plavecká část: 2 x 100 m
Běžecká trasa Běžecká část: 2 x 1,2 km

Uhelný mužík - DĚTSKÝ ZÁVOD

Pro naše nejmenší závodníky připravuje již 3. ročník Uhelného mužíka. Jedná se o běžecký závod s překážkami ve formě přeskakování, přelézání a podlézání. Závod je určený pro děti od 6 do 14 let věku, které budou následně rozděleny do věkových kategorií podle počtu přihlášených dětí. Podle věkových kategorií bude také nastavena délka závodu od 300 m do 1200 m. Všichni závodníci a závodnice obdrží na startu tričko Uhelný mužík, v cíli pití a malou svačinku a diplom o absolvování závodu. Pro tři výherce v každé kategorii budou připraveny hodnotné ceny.