Boj o Uhelného muže 2017

DZERŽINSK - Rubač ukrajinské šachty Novodzeržinskaja v ukrajinském Donbasu překonal rekord legendárního úderníka a hvězdy bolševické propagandy Alexeje Stachanova, když v pondělí svou ruční sbíječkou za směnu vytěžil 170 tun uhlí ...

... Dokaž, že jsi DĚLNÍK. Ukaž, že jsi ÚDERNÍK !!

Závod týmů

Disciplíny z roku 2015:
 1. Rychlík – rychlá doprava po dole je velmi důležitá a to jak v rámci těžebních limitů, tak i z hlediska vaší pomoci při uhelné nehodě. Vaše schopnost se někam rychle dopravit bude prověřena rychlostním objetím vzdálené bóje v - raftu. Pravidla »

 2. Uhelný zával - při závalu často skončila odříznutá od světa i celá skupina horníků. Takové odstranění dřevěné vzpěry může být právě ta jediná věc, která vám brání v cestě na povrch. Zde bude váš tým prověřen, jakou disponuje silou při - tahání stromu. Pravidla »

 3. Horník úderník – při kutání uhlí s ruční sbíječkou je potřeba značné síly. Vaši sílu poměříme - hodem kládou. Pravidla »

 4. 0 % vzduchu – jste zavaleni a nebo pod vodou. Každopádně pomoc může být hned za rohem. Jak dlouho vydržíte se zadrženým dechem je teď otázka života a smrti - výdrž bez dechu. Pravidla »

 5. Všichni za jednoho - skupina je v dolech víc než jednotlivec proto prověříme váš tým jakou má schopnost táhnout za jeden provaz - týmové běžky. Pravidla »

 6. Informační kanál - být informován a předat informaci. Bez informací není spolupráce a bez spolupráce nelze dosahovat dobrých výsledků. Prověříte svůj tým, jak dokážete předávat informace - kajaková štafeta. Pravidla »

 7. Za světlem - samo slovo „hlubinný důl“ vám musí říct že cesta za světlem muže být někdy dosti trnitá. Poměříte své schopnosti při překonávání vertikální překážky - lanový žebřík. Pravidla »

 8. Silnější zůstává - konkurence je dnes všude, tak i vy budete muset změřit síly s konkurenční partou těžařů - přetahování po laně. Pravidla »

 9. Těžební limity - splnit denní těžební limit je pěkná honička, a tak i vy se pěkně nahoníte, než tento úkol splníte - štafeta s kýblem. Pravidla »

 10. Manažer - společně jde všechno líp, ale musí fungovat spolupráce. Ten kope, ten nakládá a kdo řídí? Vaší schopnost spolupracovat prověříme na - uzlech Pravidla »

 11. Šifra mistra Stachanova - hvězda bolševické propagandy Alexej Stachanov měl tajemství svého těžebního úspěchu, které jelikož bylo kapitalistické, tak ho radši zašifroval - šifra. Pravidla »

 12. Konflikt - i horníci mají své dny. Ukaž jak umíš řešit případný konflikt. Jsi herec, nebo střelec - zápasy v bahně. Pravidla »

Pravidla:
 • Způsob bodování bude probíhat tím způsobem, že pokud bude závodit 30 týmů a váš tým bude 30, obdrží 1 bod a pokud bude v dané disciplíně 1, obdrží 30 bodu, pokud 15 obdrží 16 bodu a tak dále.

Boj o Uhelného muže

Boj o uhelného muže - život horníka není žádný med. Musí splňovat těžební normy, které jsou vysoké a přitom se nezranit a přežít v extrémním prostřední hlubinných dolů. V tomto konečném závodě bude rozhodovat nejen síla, vytrvalost, zručnost, ale také vaše taktika a adaptace v závodě. Musíte přemístit 40 l = 0,04 m3 uhlí kolem rybníka Varvažov. V cestě vám budou stát nejen vaši soupeři ale i četné překážky.

Pravidla:
 • Tým si sám volí jednoho svého favorita, který bude tým reprezentovat v konečném závodě v boji o Uhelného muže.
Disciplíny:
 • Transport uhlí s kýblém - musíte co nejrychleji překonat s kýblem náročnou trasu k sudům, kde v co nejkratším čase přesypat uhlí do sudu.
 • Transport uhlí sudem - dostaňte sud s uhlím co nejrychleji do cíle. Účinný transport sudu po vodě vám přinese cenné vteřiny. Pravidla »

Uhelný mužík - závod pro děti

text se připravuje