UHELNÝ MUŽ 2021

Pro lepší organizaci a ušetření starostí s přihlašováním jsme upravili závod týmu na závod dvojic. Každý tým bude složen ze soutěžních dvojic, které budou plnit jednotlivé disciplíny Uhelného muže EXTREME a štafetový závod UHELNÝ MUŽ AQUATLON. Je jen na Vás zda zvolíte variantu muž – muž, žena – muž nebo žena – žena. Tým přihlašuje jeden z Vás a do přihlášky vyplňuje jméno týmu, své jméno a jméno parťáka. Platbu provádíte též společně na účet Uhelného muže (Děkujeme,usnadníte nám tím kontrolu plateb.). Přihlášením se registrujete do sportovního klání dvojic v závodě EXTREME a v hlavním závodě AQUATLON.

Závod EXTREME a hlavní závod AQUATLON budou mít své vlastní hodnocení a stupně vítězů. Na bednu se můžete tedy dostat hned dvakrát. Není podmínkou se účastnit obou závodu, ale přihláška to umožňuje. Pokud se někdo nebude cítit na jeden či druhý závod, pak ho muže vynechat, ale berte v úvahu, že se ošídíte o parádní souboj a zážitek :-).

Závod je určen závodníkům od 18 let, vstupují do něj na vlastní nebezpečí a jsou si vědomi svého zdravotního stavu.

Uhelný muž 2021 bude obsahovat tyto závody:

Uhelný muž - EXTREME

První soutěžní klání proběhne na pláži a v jejím přilehlém okolí. Těchto dvanáct netradičních disciplín odstartuje celé sobotní klání dvojic, které prověří Vaši sílu, rychlost a především spolupráci. Závodu EXTREME se účastníte oba dva. V některých soutěžních disciplínách se započítává lepší výsledek a v těch dalších se vaše výsledky sčítají jsou Lepší výkon v týmu se poté započítá do celkového hodnocení. Vzhledem k tomu, že byl zúžen počet disciplín oproti loňským ročníkům, dostáváte tak možnost si je lépe vyzkoušet a i trochu natrénovat.

Disciplíny pro rok 2021
se budou ještě upravovat:

                 Disciplíny na souši 

 1. Bench Bodování: kdo víc zvedne.
 2. Šplh po laně Bodování: čas při plnění úkolu.
 3. Hod sekerou Bodování: hod na terč.
 4. Lezecká kláda Bodování: podle toho jak daleko vylezete.
 5. Sprint přes překážky Bodování: čas při plnění úkolu.
 6. Logika Bodování: celkový čas při plnění úkolu.

        Disciplíny na vodě   

 1. Kajak Bodování: jak ryhle objedete bojku.
 2. Paddleboard Bodování: čas za objetí bojky v páru na paddleboardu.
 3. Výdrž pod vodou – Bodování: čas při plnění úkolu.
 4. Stavba voru Bodování: čas při plnění úkolu (sestavení voru + objetí bójky).
 5. Ninja faktor Bodování: dle jednotlivých překážek.
 6. Slack line Bodování: čas při plnění úkolu.
        

V kategorii EXTREME budou pro ženy připraveny břemena s menší hmotností.

Disciplíny je možné trénovat a plnit během dopoledne a části odpoledne. Dvojice si sami hlídají čas, aby stihli vlastní měření do 17:00 hod.

Boj o Uhelného muže - HLAVNÍ ZÁVOD

V podvečerních hodinách bude startovat aquatlonový závod, který je rozdělen do dvou částí a plnít budete každý jednu část. Zahrnuje plaveckou a běžeckou část. Závod je postaven na štafetovém principu. Jeden z Vás se postaví na start plavecké části (150 m) a po předávce v prostorách pláže se ten druhý vydá na část běžeckou okolo Oprámu (2,4 km). Obě dvě části prověří Vaše fyzické schopnosti, rychlost a obratnost v náročném terénu a ve vodě. Každý závodník bude mít za úkol absolvovat uvedené tratě s pytlíkem uhlí. Muži ponesou 2 kg, ženy 1kg.

Plavecká trasa Plavecká část: 2 x 75m
Běžecká trasa Běžecká část: 2 x 1,2 km

Uhelný mužík - DĚTSKÝ ZÁVOD

Pro naše nejmenší závodníky připravuje již 4. ročník Uhelného mužíka. Jedná se o běžecký závod s překážkami ve formě přeskakování, přelézání a podlézání. Závod je určený pro děti od 6 do 14 let věku, které budou následně rozděleny do věkových kategorií podle počtu přihlášených dětí. Podle věkových kategorií bude také nastavena délka závodu od 300 m do 1200 m. Všichni závodníci a závodnice obdrží při registraci tričko Uhelný mužík (velikost vyberete při elektronické přihlášce), diplom o absolvování závodu, v cíli pití a malou svačinku. Pro tři výherce v každé kategorii budou připraveny hodnotné ceny.
Hudební festival

4. 6. 2021 začne 2. ročník hudebního festivalu JK SPED FITfest na rybníce Oprám ve Varvažově. Konat se bude až do neděle, tedy do          6. 6. 2021.

Program 2021:

Pátek
 • 12:00 - zahájení Slackline festivalu
 • 18:00 - zahájení hudebního festivalu - DJ Jawai
 • 21:30 - kino na břehu Oprámu - BOHEMIA RHAPSODY
Sobota
 • pokračování hudebního festivalu - DJ Hawai
 • 22:00 – finále hudebního festivalu - DJ MC Erik
Neděle
 • ranní hodiny – ukončení hudebního festivalu

Veškerý vstup na všechny akce po celý víkend je zdarma (zpoplatněná je registrovaná účast na závodech) a navíc je zajištěn bezplatný svoz naším speciálním festivalovým TAXIkem na trase Ústí nad Labem – Varvažov – Ústí nad Labem, který si lze objednat na mobilním telefoním čísle 721 888 492.

Slackline festival

Program 2021:

Pátek

 • 12:00 – začátek slackline festivalu 

Sobota

 • celou sobotu budeme pokračovat ve festivalu 

Neděle

 • 12:00 – ukončení slackline festivalu 


Letos se můžete těšit na hodně zajímavější kousky s velkou účasti. Letošní rok se totiž tradiční slackline festival Woodslack přetransformoval na do své vodní podoby a spojil síly s Uhelným Mužem. Vznikl tak jedinečný koncept spojením adrenalinových, silových a vytrvalostních disciplín závodu, s pohodovou atmosférou slackline festivalu, který se bude odehrávat prakticky pouze nad vodou. Slackline neboli chůze na popruhu vyžaduje trpělivost, koncentraci a vytrvalost, ale také je to silně návyková záležitost v příjemně pohodové a přátelské komunitě lidí. Vodní hladinu tak budou protínat slackline různých délek a obtížností. Kdo by se přece jen nechtěl koupat, bude mít i několik málo možností vyzkoušet slackline v okolí vody na pevné zemi klidně i s pomocnou rukou.

Dětský den

Když dětský den, tak jedině u rybníka Oprám ve Varvažově, kde to nebude mít žádnou chybu :). 5.6.2021 bude pro děti připraven bohatý program a zajímavé výherní ceny.