UHELNÝ MUŽ 2022

Uhelný muž není jen závod dvojic , ale i jednotlivců. 
Každý tým bude složen ze soutěžních dvojic, které budou plnit jednotlivé disciplíny Uhelného muže EXTREME a štafetový závod UHELNÝ MUŽ AQUATLON. Je jen na Vás zda zvolíte variantu muž – muž, žena – muž nebo žena – žena. Tým přihlašuje jeden z Vás a do přihlášky vyplňuje jméno týmu, své jméno a jméno parťáka. Platbu provádíte též společně na účet Uhelného muže (Děkujeme,usnadníte nám tím kontrolu plateb.). Přihlášením se registrujete do sportovního klání dvojic v závodě EXTREME a v hlavním závodě AQUATLON.

Závod EXTREME a hlavní závod AQUATLON budou mít své vlastní hodnocení a stupně vítězů. Na bednu se můžete tedy dostat hned dvakrát. Není podmínkou se účastnit obou závodu, ale přihláška to umožňuje. Pokud se někdo nebude cítit na jeden či druhý závod, pak ho muže vynechat, ale berte v úvahu, že se ošídíte o parádní souboj a zážitek :-).

Závod je určen závodníkům od 18 let, vstupují do něj na vlastní nebezpečí a jsou si vědomi svého zdravotního stavu.

Uhelný muž 2020 bude obsahovat tyto závody:

Uhelný muž - EXTREME

První soutěžní klání proběhne na pláži a v jejím přilehlém okolí. Těchto dvanáct netradičních disciplín odstartuje celé sobotní klání dvojic, které prověří Vaši sílu, rychlost a především spolupráci. Závodu EXTREME se účastníte oba dva. V některých soutěžních disciplínách se započítává lepší výsledek a v těch dalších se vaše výsledky sčítají jsou Lepší výkon v týmu se poté započítá do celkového hodnocení. Vzhledem k tomu, že byl zúžen počet disciplín oproti loňským ročníkům, dostáváte tak možnost si je lépe vyzkoušet a i trochu natrénovat.

Disciplíny pro rok 2021
se budou ještě upravovat:

                 Disciplíny na souši 

 1. Mrtvola -  Bodování: kdo víc zvedne.
 2. Hod sekerou - Bodování: hod na terč.
 3. Lezecká kláda - Bodování: podle toho jak daleko vylezete.
 4. Lukostřelba -  Bodování: podle zásahu.
 5. Logika - Bodování: celkový čas při plnění úkolu.        Disciplíny na vodě   

 1. Kajak - Bodování: jak ryhle objedete bojku.
 2. Paddleboard - Bodování: čas za objetí bojky v páru na paddleboardu.
 3. Výdrž pod vodou - Bodování: čas při plnění úkolu.
 4. Skoky na kole do vody -  Bodování: podle techniky skoku
 5. Ninja faktor -  Bodování: dle jednotlivých překážek.
 6. Slack line - Bodování: čas při plnění úkolu.
 7. Houpačka smrti - Bodování: podle techniky skoku.
        

V kategorii EXTREME budou pro ženy připraveny břemena s menší hmotností.

Disciplíny je možné trénovat a plnit během dopoledne a části odpoledne. Dvojice si sami hlídají čas, aby stihli vlastní měření do 17:00 hod.

Boj o Uhelného muže - HLAVNÍ ZÁVOD

V podvečerních hodinách bude startovat aquatlonový závod, který je rozdělen do dvou částí a plnít budete každý jednu část. Zahrnuje plaveckou a běžeckou část. Závod je postaven na štafetovém principu. Jeden z Vás se postaví na start plavecké části (150 m) a po předávce v prostorách pláže se ten druhý vydá na část běžeckou okolo Oprámu (2,4 km). Obě dvě části prověří Vaše fyzické schopnosti, rychlost a obratnost v náročném terénu a ve vodě. Každý závodník bude mít za úkol absolvovat uvedené tratě s pytlíkem uhlí. Muži ponesou 2 kg, ženy 1kg.

Plavecká trasa Plavecká část: 2 x 75m
Běžecká trasa Běžecká část: 2 x 1,2 km

Dětský den

Když dětský den, tak jedině u rybníka Oprám ve Varvažově, kde to nebude mít žádnou chybu :). 4.6.2022 bude pro děti připraven bohatý program a zajímavé výherní ceny.